R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2012-07-08, 23:12
Oszukują !!!
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-27, 18:46   Oszukują !!!

Cytat:
Sprzedawcy oszukują na jednorazówkach
"Rzeczpospolita": Pod pretekstem nieistniejącej ustawy sklepy każą płacić za plastikowe torby. Gazeta zwraca uwagę, że obowiązkowe opłaty mają wejść w życie dopiero w 2015 roku.
Według tworzonej ustawy foliowe "siatki" mają kosztować maksymalnie 40 groszy. Tymczasem już dziś torebki są sprzedawane nawet po 60 groszy. Koalicja na rzecz Opakowań Ekologicznych podaje, że koszt wyprodukowania jednego plastikowego opakowania to najwyżej 3 grosze, więc marże handlowców wynoszą od stu do kilkuset procent. Oznacza to, że sieci handlowe mogą zarabiać miliony na płatnych torebkach - pisze gazeta.

Dziś na całym świecie zużywa się 60 milionów ton jednorazowych torebek, z czego tylko 10 procent trafia do recyklingu. Statystyczny Polak wykorzystuje 30.

Źródło - Onet.pl

Chciałem to skomentować, ale już nawet nie mam słów, które by odzwierciedliły mój stosunek to tego.
W zamian zamieszczę kilka komentarzy, które internauci zamieścili pod artykułem;

Cytat:
Za każdą płatną torbę, zrobić palcem dziurkę w torbie z cukrem.
Jak zauważą, że 10% towaru z półek trzeba wyrzucić, to zacznie się proces myślowy.
~kreatywna kobieta , 27.12.2008 11:05

i kilka odpowiedzi do pomysły :) ;
Cytat:
Zastanawiałaś się durna kobieto, kogo w ten sposób chcesz ukarać? Taka dziurawa torba wraca do producenta jako zwrot ze sklepu i on za to płaci. Puknij się w swój pusty łeb.
~piękna Ines , 27.12.2008 11:22

Cytat:
No to będę załatwiać francuskie serki. Jest tego cały regał.
~proste , 27.12.2008 11:31

Cytat:
Zawsze może Ci upaść pojemnik z jajami. Odkładasz i bierzesz inny...
~jaja , 27.12.2008 11:22


Ludzie mają pomysły :twisted: . Chcę ostrzec, że w razie gdy zostaniemy zauważeni przez personel w momencie powstawania szkody, nawet tej wyrządzonej niechcąco, to i tak my za nią zapłacimy :o .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-12-27, 19:44   

u nas są po 10gr ,ale to akurat myślę ,ze jest tanio.bo inna foliowa niebiodegradalna kosztuje od 30 gr.Niewiem czy to dużo czy nie,ale może nauczymy sie nosić ze soba swoje,jak to było kiedyś lub tak jak na zachodzie torby papierowe bez rączek.Jesli te torebki mają wejść do 2015 roku,to moze dobrze ze zaczynamy teraz,naród polski długo sie przestawia na nowosci,wszystko jest dla nas, głupie,niepotrzebne i nie polskie.....Nikt nikogo do kupowania nie zmusza,"weź" swoją i po kłopocie :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2008-12-27, 21:55   

Ja osobiście mam wręcz uczulenie na jednorazówki i unikam ich jak tylko mogę, ale dziś byłam świadkiem w pewnym sklepie gdzie pewien starszy pan był wielce oburzony że musiał zapłacic 5 czy 6 groszy za foliówkę. Ludzie szybko się nie przyzwyczają do tej zmiany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-27, 22:52   

Mi też ta zmiana nie odpowiada, bo czasami idę na miasto i najdzie mnie ochota żeby coś kupić np. w Globim i potem co mam z tym zrobić, w ręku nieść? Dobrze że w marketach są jednorazówki na stoiskach z warzywami i owocami, to zawsze stamtąd biorę :grin: `
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-27, 23:11   

Według mnie dla tych ludzi to czysty biznes, my nie mamy nic do gadania. Do 2015 roku mogą sobie robić z foliówkami co chcą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
moona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-27, 23:30   

Z tego co mi wiadomo nie istnieje też ustawa nakazująca handlowcom rozdawanie tych nieszczęsnych foliówek, więc tutaj chyba prawo nie zostało przez nikogo złamane. A co do tych wysokich cen toreb foliowych i tych krociowych zysków ich sprzedawców to przecież mamy wolną wolę i w ramach protestu zamiast dziurawić torebki z cukrem lub rozbijać jaja możemy zrezygnować z zakupu za drogiej według nas torby. A środowisko naturalne będzie nam wdzięczne…
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-12-28, 00:59   

a ja powiem tak. Jak sa płatne to ludzie bardziej je szanują i starają się szukać jakiś alternatyw dla foliówek. Dzięki temu idzie ich mniej i każdy dwa razy się zastanowi zanim takową kupi.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-29, 19:26   

Ja przed chwilą wróciłam ze sklepu i w tym sklepie za foliówkę (taką, które kiedyś były dostępne za darmo w marketach) zapłaciłam 10gr. Jak dla mnie to już przesada. Rozumiem ze płaci się za torby które są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, ale żeby płacić za zwykłą foliówkę...?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-12-29, 20:18   

W związku z tematem polecam przeczytać ten artykuł http://www.wiz.pl/main.ph...o=1&op=2&id=149
Jeśli kogoś temat bardziej zainteresuje mogę zrobić skan całego art. bo mam akurat
ten numer gazety.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-29, 21:26   

Panterka napisał/a:
Jak dla mnie to już przesada. Rozumiem ze płaci się za torby które są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, ale żeby płacić za zwykłą foliówkę...?!

A czy sprzedawca ma obowiązek zapewnienia darmowej foliówki? Chyba raczej nie... Te parę groszy da się przeżyć, zwłaszcza, że reklamówki można wykorzystać kilka razy. Sprawdzają się też nieźle jako worki na śmieci. Bo wala się tego po ulicach pełno. Ja najczęściej chodzę do Intermarche i te 6 gr za foliówkę to moim zdaniem rozsądna cena.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-07-08, 03:15   

Lepiej zainwestować w torbę papierową, bawełnianą lub z płótna niż płacić w Żabce 20gr za foliówkę, którą na ladzie się rozerwie-a nowej już się nie dostanie w ramach wadliwego produktu.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-07-08, 22:47   

odkopywanie tematow 4letnich. Bezcenne.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW