R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gryzonie na osiedlach
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-10-07, 11:10   Gryzonie na osiedlach

Mamy problem. I teraz jest pytanie, czy jest to problem w wąskim wydaniu, czy na skalę masową. Chodzi konkretnie o szczury, które zaczynają nękać nasze osiedlowe piwnice.
W związku z tym mam pytanie do osób mieszkających w blokach WSM.
Czy zauważyliście u siebie w bloku, w piwnicach ślady występowania szczurów?
U mnie w bloku na Wyszyńskiego, niestety borykamy się z nimi już od jakiegoś czasu. Co prawda spółdzielnia po naszych interwencjach rozrzuciła trutkę, pewnie trochę działa, bo wczoraj znaleźliśmy martwego szczura wielkości średniego kota, ale mimo wszystko problem pozostaje i co gorsza dalej hasa sobie po piwnicach.

I jeśli okazałoby się że te gryzonie to problem szerszy, to spółdzielnia mieszkaniowa musiałaby podjąć inne środki niż tylko rozsypanie trutki.

A może ktoś ma jakiś skuteczny środek zaradczy co do walki z tymi uciążliwymi lokatorami?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-07, 13:59   

Os. Kopernika - nie zauważyłem szczurków, ale rzadko odwiedzam piwnice. Chociaż wiem, że są tereny, na których szczury są codziennością (np centrum miasta).
Jeśli chodzi o walkę z nimi, to nie jest to takie proste. Sama trutka może okazać się nieskuteczna, bo szczur nie jest głupią myszą i nie ruszy nieznanego jedzenia. Jeśli widzieliście jednego to na pewno jest ich tam kilka razy więcej.
Polecam pułapki na szczury - takie podłużne tuneliki rozstawiane koniecznie przy ścianach. Nie jest to tanie ale podobno skuteczne. No i w kontaktach zalecam ostrożność - szczur to nie mysz i przyparty do ściany będzie ostro walczył.
Z tego co wiem to szczury pojawiają się tam gdzie są resztki jedzenia - więc czasami lepiej pozbyć się przyczyny aniżeli walczyć ze skutkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 10:17   

red napisał/a:
Z tego co wiem to szczury pojawiają się tam gdzie są resztki jedzenia - więc czasami lepiej pozbyć się przyczyny aniżeli walczyć ze skutkami.

I tutaj się z Tobą zgadzam, ale z drugiej strony piwnice mają generalnie służyć do przechowywania zapasów zimowych. Co prawda są to przeważnie przetwory a słojach i gryzoń nie ma do niego dostępu, ale ... . No właśnie ale, ludzie jednak w piwnicach potrafią trzymać takie rzeczy, o których największym filozofom się nie śniło :twisted:
Trzeba będzie postarać się o kilka ulotek informacyjnych na temat; "porządek w piwnicy = brak gryzoni" i zobaczymy ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 13:37   

miko 005, przygarnijcie jakiegoś kota do bloku ;-) problem powinien się rozwiązać ;-) myślę że skuteczniej niż przez ogłoszenia 8)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 18:49   

Koty mogą się zająć myszami, ale szczurów (szczególnie tych większych) raczej nie ruszą. Sam też niedawno widziałem spacerującego szczura, właśnie w centrum miasta.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 19:17   

ruszą, ruszą. może nie te wielkie ale małe wyłapią. tylko nie jeden bo sie biedny przestraszy. czytałem kiedyś że szczury za bardzo nie lubią osiedlać sie w miejscach gdzie grasują koty.

ale tak jak red wcześniej pisał. najważniejsze to samemu zadbać o porządek. niestety wiadomo jak jest w blokach. Dziesięciu będzie uważać ale starczy jeden i będzie syf.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-10-09, 21:37   

Koty zazwyczaj skutecznie odstraszają szczury.

Co do porządku - oczywiście to najlepsze rozwiązanie, ale jak sami zauważyliście często trudne do zrealizowania - czasem znacznie trudniejsze niż zasiedlenie piwnicy kotami ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-10-10, 09:58   

Wiecie jak to z tymi kotami było. Ludziom, którzy co tu dużo mówić, osiedlili się w blokowiskach wcześniej mieszkając w okolicznych wioskach ;) nagle nie wiedzieć czemu zwierzątka te zaczęły ... śmierdzieć, brudzić itd. :shock: Teraz też nie znajdziesz klatki schodowej, która nie miałaby domofonu, a co za tym idzie drzwi są zawsze zamknięte, więc kotek nie ma jak wejść i wyjść do piwnicy. Te żyjące wokół bloków raczej większego wrażenia na szczurach w piwnicy nie robią :razz:

W związku z tym, iż nie widzę wpisów o tym, że w innych blokach na innych osiedlach nikt nie spotkał się z obecnością szczurów, mam rozumieć że problem mojego bloku, to raczej problem jednostkowy?
Spółdzielnia mieszkaniowa też chyba nie bardzo przejęła się tym o czym piszemy, bo po sygnale od nas w dalszym ciągu nie widać w piwnicy śladów świeżej trutki.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2013-10-10, 10:24   

miko 005 napisał/a:
wcześniej mieszkając w okolicznych wioskach nagle nie wiedzieć czemu zwierzątka te zaczęły ... śmierdzieć, brudzić itd.


Czy na wioskach kotki załatwiają się w domu, w piwnicy, w sieni ?? czy może jednak
"na łonie natury" ??

Ja u siebie w bloku nie widziałem żadnego szczura nigdy więc faktycznie chyba
jest to problem jednostkowy tyczący się jednego bloku.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW