R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bilans cieplny
Autor Wiadomość
sarat 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Mar 2008
Posty: 27
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2013-04-24, 18:47   Bilans cieplny

Czy ktoś może mi podać namiary na osobę, która wykona mi bilans cieplny budynku?[/u]
_________________
Bo Czasem Trzeba Otworzyc Oczy Żeby Zobaczyć To Co Niewidoczne..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-24, 22:03   

Jeśli chodzi Ci o certyfikat energetyczny to mnie robił:
F.H.U. "MARIO"
Mariusz Kowalczyk
ul. Popiełuszki 13
98-300 Wieluń
tel.kom.: 503 160 737
e-mail :biuro@mariowielun.pl
skype : mario.wielun
www.mariowielun.pl/

bardzo fajny chłopak, można sie dogadać, szczerze polecam, poza tym handluje dachami i innymi różnymi materiałami budowlanymi. Kupowałem u niego okna dachowe i drzwi wenętrzne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-24, 22:21   

Ja robiłem tutaj http://allegro.pl/swiadec...3168957511.html

Koszt 40zł, wszystko załatwione mailowo, certyfikat przyszedł pocztą w wersji papierowej i na płycie. Polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 01:03   

Administrator napisał/a:
Ja robiłem tutaj http://allegro.pl/swiadec...3168957511.html

Koszt 40zł, wszystko załatwione mailowo, certyfikat przyszedł pocztą w wersji papierowej i na płycie. Polecam.
Nie jestem do końca w temacie, ale te certyfikaty to jakaś fikcja. Jak można wydać taki dokument mailowo, bez obejrzenia budynku, wykonania jakiś pomiarów itp?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 08:30   

Trzeba wysłać kilkanaście stron z projektu, zdjęcia z zewnątrz każdej ze ścian budynku, zdjęcia kotłowni i urządzeń , podać producentów i model (pieca, zasobnika ciepłej wody użytkowej, pompek obiegowych i cyrkulacyjnych) wypełnić formularz:


Cytat:
Poniżej znajdują się ankieta na temat budynku. Można w niej tu wszystko dopisać i powykreślać niepotrzbne odp. i odesłać do mnie taki plik lub sobie wydrukować i zaznaczać i dopisywać odpowiedzi a następnie zeskanować lub zrobić zdjęcia i wysłać mailem.

1. ile osób będzie zamieszkiwać ?


2. Na co jest ogrzewanie oraz model kotła ?

węgiel / Gaz ziemny /gaz płynny z własnej butli/ prąd / biomasa / olej /pelet/pompa ciepła (model kotła np. Buderus Z15, lub Viessmann VITODENS 300)


3.Czy jest dodatkowo kominek i jego % udział w ogrzewaniu w sezonie grzewczym


mniej więcej 10%, 20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100%

4. Jeśli jest kominek to :

a)miejscowy,

b)z płaszczem wodnym,

c) z dystrybucją gorącego powietrza



5. Na co jest ogrzewana ciepła woda użytkowa oraz pojemność zasobnika jesli wystepuje (np. 100 litrów na zasobniku często podane w dm3)

węgiel / Gaz / prąd / biomasa / olej /pelet/pompa ciepła (w przypadku węglowych czasem jest w sezonie grzewczym węglem a latem prądem w zasobniku lub cały rok węglem więc proszę o taki krótki opis.)



6.Czy może są kolektory słoneczne dodatkowo? (próżniowe, płaskie najlepiej producent i model)



7.czy jest pompka obiegowa lub cyrkulacyjna w ogrzewaniu i ciepłej wodzie ?

c.o TAK lub NIE (ile sztuk i pobór mocy w (W)watach najlepiej wartość z 1 biegu. Pompki na ogół maja 3 biegi)

c.w.u.TAK lub NIE (w (W)watach najlepiej wartość z 1 biegu)

Czasem są one odrazu wbudowane w kotle gazowym lub olejowym więc prosze tylko zaznaczyć tak lub nie i nie szukać poboru mocy.



8.Czy są pomieszczenia nieogrzewane? (takie w których nie ma grzejników np. garaż.Pomijam schowki, garderoby itp. które często są małe i w środku budynku.)




9. wentylacja grawitacyjna / mechaniczna ? (Jeśli mechaniczna, model, producent rekuperatora i czy jest połączony z gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła)



10.Kuchnia Gaz/Elektryczna ?



11. Okna: PCV/Drewno 7/6/5/3 komorowe / 2 / 3 szybowe ? (może byc producent i rodzaj lub współczynnik U szyby (njczęściej 1,0 lub 1,1 można odnaleźć w profilu okna między szybami nadrukowane, lub U całego okna )


12. Rolety zewnętrzne. tak/ Nie ?


13.Adres budynku z kodem pocztowym i numerem działki oraz adres do wysyłki świadectwa. (lub skan lub zdjęcie pierwszej strony projektu)

14. Najbliższa stacja meteorologiczna od budynku z wypisanych poniżej:

Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Chojnice, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk Port Północny, Gorzów Wlkp, Hel, Jelenia Góra, Kalisz, Kasprowy Wierch, Katowice, Kętrzyn, Kielce Suków, Kłodzko, Koło, Kołobrzeg, Koszalin, Kraków Balice, Krosno, Legnica, Lesko, Leszno Strzyrzowice, Lębork, Lublin Radawiec, Łeba, Łódź Lublinek, Mikołajki, Mława, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Płock Trzepowo, Poznań, Przemyśl, Racibórz Studzienna, Resko, Rzeszów Jasionka, Sandomierz, Siedlce, Słubice, Sulejów, Suwałki, Szczecin Dąbie, Szczecinek, Snieżka, Swinoujście, Tarnów, Terespol, Toruń, Ustka, Warszawa Okęcie, Wieluń, Włodawa, Wrocław, Zakopane, Zamość, Zielona Góra.

15. Informacja z cześci opisowej projektu:
powierzchnia zabudowy:
powierzchnia użytkowa:
kubatura:

16. Opisać warstwy podłogi ścian zewnętrznych i dachu (głównie grubości styropianu, wełny, bloczków. itp.Mile widzine wspólczynniki przewodzenia ciepła lub rodzaje np. Styropian Termoorganika Platinum plus lub wełna URSA DF 43).





Zaoszczędzone kilka stówek na papierku, który do niczego nie jest mi potrzebny.

Nie sądzę aby ktoś cokolwiek mierzył będąc na miejscu, chyba że wymiary budynku, ale to i tak jest w projekcie. Po położeniu tynku i tak niemożliwe jest sprawdzić jakiej grubości jest ściana, styropian (bez solidnej demolki). Współczynnika przenikania ciepła okna też nikt nie zmierzy, nie sprawdzi też w jaki sposób zamontowano okna.

Ja dla własnej ciekawości obejrzałem budynek kamerą termowizyjną (sąsiad gdzieś pożyczył).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2013-04-25, 12:07   

Ceny w okolicy trzeba mnożyć przez dziesięć . Też przez neta załatwiałem zapłaciłem 60 zł .

Administrator napisał/a:
Ja dla własnej ciekawości obejrzałem budynek kamerą termowizyjną (sąsiad gdzieś pożyczył).
Gdzie największe ubytki ?
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-25, 12:57   

Obejrzeliśmy kilka domów w okolicy:

- drzwi wejściowe, okolice progu
- kominy wentylacyjne, komin od pieca
- profil okienny w górnej części (nie boczny, nie dolny, tylko zawsze górny) sprawdzone w kilku domach i zawsze to samo (mam 3 szybowe schuco)
- porównywaliśmy przeszklenie w oknach 3 i 2 szybowe i jest spora różnica. 3 szybowe wyglądają praktycznie jak ściana, a przez 2 szybowe ewidentnie ucieka ciepło
- u sąsiada widać było, że ciepło ucieka przez cokół wokół budynku, na innych domach tego nie zauważyliśmy
- czasem można znaleźć miejsca przy oknach zapewne jakiś błąd w montażu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spicy 
Czytał o Wieluniu



Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-04-26, 15:44   

A może chodzi o obliczenia w Ozc ?
Te sie moga przydac i to bardzo.

PS. Wypasione okna 3-szybowe i wentylacja grawitacyjna to trochedziwne polaczenie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-26, 23:28   

Ja termosu z domu robić nie będę, nawet zimą często wietrzę.

Co do rekuperacji, pomp ciepła itd to ja już sobie wyrobiłem opinie na ten temat wykonując pewne zlecenie dla firmy tym się zajmującej. Chcąc nie chcąc wydziałem trochę korespondencji z klientami....

Poza tym aby wykonać to tak jak bym chciał, to musiałbym wyłożyć pewnie koło 100,000zł. Wolałbym odłożyć te pieniądze na koncie i mieć ogrzewanie cały rok gratis z odsetek. Dodatkowo zawsze dostęp do 100,000 na koncie...

Okna 3 szybowe w schuco to praktycznie standard, ja na cały dom za 3 szybowe musiałem dopłacić około 1500zł w stosunku do 2 szybowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spicy 
Czytał o Wieluniu



Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-04-27, 22:25   

Ano własnie o to chodzi, żeby termosu nie robić, mieć świeże powietrze przy minimalnej stracie ciepła.
Wtedy niekoniecznie trzeba dziurawić okna, bo w zasadzie przy ukladzie grawitacyjnym, wentylacje to tylko sie ma, gdy te okna rozszczelnimy.(powinny byc mikronawiewniki, których to juz nikt nie kupuje...)

Po prostu nie rozumiem pakowania kasy w super okna, ocieplenie itp. a potem wywalanie ciepła w gwizdek.
Jakby się ubrać w super kórtke zimową i nie zapiąć suwaka.

A 100kpln to sporo kasy, byla mowa o wentylacji, tylko.
Firmy są lepsze i gorsze, niestety w budowlance wiekszoc tych drugich.

Te nowinki techniczne są drogie wlasnie przez te firmy, ktore żeruja na tym ze to wlasnie nowosc i na naiwnosci klienta. To proste rzeczy są... naprawde.
U mnie bedzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem, i mysle ze zamkne sie sie w jakis tam 4kpln lekko... Ale trzeba poczytać troche wątków Tymi ręcami... ;)

pzdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-28, 13:17   

Wybuduj ten dom, wykończ i uruchom wentylację, wtedy będzie rozmawiać o kosztach. Mnie też się wiele rzeczy wydawało, szczególnie w kwestii kosztów.

4,000 za wentylację z rekuperatorem w domu jednorodzinnym? Nie masz pojęcia o czym piszesz. Rekuperator też sama zbudujesz? :mrgreen:


Ale czego wymagać skoro swoją wiedzę czerpiesz z wypowiedzi na forum muratora z 2008 roku:

Cytat:
Witam,
Wracajac do glownego watku...
Ten reku wcale nie jest drogi. Sprobujcie podejsc do tego tematu sami, zaprojektowac, wyprodukowac, sprzedac, zaplacic ludziom, zaplacic podatki, zarobic.
Co Wam wyjdzie? Wlasnie tyle ile on kosztuje, albo i wiecej.
Polecam taka probe, wtedy zrozumiecie.
Ja zrobilem reku "tymi recami", wyszlo ok. 4 tys. Gdybym chcial takie sprzedawac, musialbym wziac 8kpln (bo podatki, moj zarobek itp). Tyle co za storkair'a.
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-28, 22:55   

Administrator napisał/a:
4,000 za wentylację z rekuperatorem w domu jednorodzinnym? Nie masz pojęcia o czym piszesz. Rekuperator też sama zbudujesz? :mrgreen:
Kolejna miejska legenda. Ja te o budowie domu 150 m2 za 200 tys zł z wykończeniem albo (z mojej branży) o instalacji solarnej za 5000 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spicy 
Czytał o Wieluniu



Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 25
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2013-04-29, 22:02   

Administrator napisał/a:
4,000 za wentylację z rekuperatorem w domu jednorodzinnym? Nie masz pojęcia o czym piszesz. Rekuperator też sama zbudujesz? :mrgreen:


Wiesz co, dom sie wlasnie wykancza, wiec mam zasadnicze pojecie o czym pisze. ;)

Tak, rekuperator hand made. Zdziwiony ?

No chyba ze chodzi ci o WYMIENNIK, to bedzie gotowe, az tak do podstaw schodzic nie bedziemy.

Rekuperator to wymiennik plus wentylatory sztuk 2 ,aa no i filtry sztuk 2 po 5 zl za m^2 (strzelam) wszystko zapakowane w piękną lans skrzynke.
To jakbys nie wiedział.

sledztwo na muratorze sobie daruj, nie udzielam sie tam, z googli jak i Ty umiem korzystać

No cuż, rozumiem, że są ludzie, którzy jak nie wydadzą konkretnej kasy na konkretny cel to czują niedosyt, czasem cos musi po prostu kosztowąć, by połechtać ego kupującego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW