R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ferbik
2013-02-06, 21:23
Orkiestra ŚMIESZNEJ Propagandy
Autor Wiadomość
Pegaz 
Słyszał o Wieluniu
Pegaz


Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 12
Skąd: Wielun
Wysłany: 2013-01-08, 18:13   Orkiestra ŚMIESZNEJ Propagandy

Znów w najbliższą niedzielę Jerzy Owsiak wykorzysta nasze dzieci i młodzież do zbierania na... chore dzieci :?
Ale teraz trzeba rzucić nowy CHWYT - NA BIEDNYCH STARCÓW - jak to ujął Krzysztof Materna w programie "Tomasz Lis na żywo" trzeba dać starcom żeby przestali popierać i domagać się Telewizji TRWAM
JA SIĘ PYTAM KTO KIERUJE tym całym byznesem?

czy my wiemy co robimy?
_________________
Pegaz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jurand 
Słyszał o Wieluniu
Przecinak


Wiek: 61
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 11
Skąd: wieś
Wysłany: 2013-01-08, 18:30   Re: Orkiestra ŚMIESZNEJ Propagandy

Pegaz napisał/a:
Znów w najbliższą niedzielę Jerzy Owsiak wykorzysta nasze dzieci i młodzież do zbierania na... chore dzieci :?
Ale teraz trzeba rzucić nowy CHWYT - NA BIEDNYCH STARCÓW - jak to ujął Krzysztof Materna w programie "Tomasz Lis na żywo" trzeba dać starcom żeby przestali popierać i domagać się Telewizji TRWAM
JA SIĘ PYTAM KTO KIERUJE tym całym byznesem?

czy my wiemy co robimy?

Masz pełną rację PEGAZ to jest robienie ludziom wody z mózgu !
_________________
Przecinak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vanilia1000 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 6 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 221
Piwa: 4/1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 18:38   

Pegaz, że też chciało ci się zakładać konto po to, żeby rozpętać burzę na forum.
_________________
"Umrze miasto, jeżeli budowa jego będzie zakończona"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:10   

Z racji problemów zdrowotnych byłem zmuszony odwiedzać wiele szpitali. W wielu z nich widziałem sprzęty zakupione przez WOŚP. Jeśli ktoś uważa, że WOŚP to fikcja to jego sprawa. Dużą wadą ludzi jest to, że patrzą na kwesty w sposób subiektywny, nie są w stanie postrzec więcej niż czubek własnego nosa. Przecież jeśli ktoś nie chce wspomagać WOŚP, to niech nie wspomaga. Są na szczęście jeszcze ludzie, którzy są w stanie patrzeć obiektywnie na to. Byle tylko tym pierwszym nie poszła piana z pyska kiedy będą oni - lub ich dzieci, leczeni na jednym ze sprzętów zakupionych w ramach WOŚP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:15   

michal_saper, ot co. Jeśli zajdzie taka konieczność, że ktoś z bliskich tej antyowsiakowej propagandy znajdzie się w szpitalu, to niech walczą do końca z tematem i za żadne skarby świata nie dają się podłączać pod aparaturę zakupioną przez WOŚP. A najlepiej, jak stworzą i wydrukują sobie taką deklarację, że kategorycznie nie chcą korzystać z tych sprzętów. Nosić w portfelu obowiązkowo!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:28   

Pegaz napisał/a:
czy my wiemy co robimy?


Oczywiście, że wiemy, przynajmniej ja wiem.

Od początku co roku wrzucam do puszki pieniążki, z całą świadomością gdyż wiem że te pieniądze zebrane dobrze są spożytkowane.
Nasz szpital także dostał sprzęt zakupiony przez WOŚP.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2013-01-08, 19:31   

Czyli zostaje jedno: nie chorować, żeby nie było problemu z leczeniem. Trochę gorzej z wadami wrodzonymi, nabytymi w dzieciństwie chorobami, czasami długo leczonymi bez efektu poprawy.
Niech Orkiestra Gra, ja jej nie bronię. Osobiście jednak uważam Show Owsiaka za irytujące. Robi więcej szumu wokół siebie niż wokół szczytnego celu.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:41   

Bethi napisał/a:
Osobiście jednak uważam Show Owsiaka za irytujące. Robi więcej szumu wokół siebie niż wokół szczytnego celu.


Bez tego jak to określasz "show" nie było by takich rezultatów. Poza tym, wolę dać chociażby 3 zł do puszki ze świadomością, że dokładam do wspólnego dobra tzw. cegiełkę, niżeli puścić totka nie mając przekonania, że trafię wygraną. Każdego wybór.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-08, 19:47   

Pegaz napisał/a:
czy my wiemy co robimy?

My wiemy co robimy a ty jak nie chcesz to nie rób. Tylko obiecaj na swój honor (o ile go posiadasz), że nigdy nie bedziesz korzystał ze sprzętu WOŚP.
Zastanawiam się tylko skąd tak nagle się pojawiłeś i to w pisząc w takim temacie??? Żeby nas przestrzec??? Przed czym??? Przed Owsiakiem który rozlicza się z każdej otrzymanej złotówki??? Idź dalej popieraj swojego guru przekrętasa Rydzyka.

Pegaz napisał/a:
JA SIĘ PYTAM KTO KIERUJE tym całym byznesem?

No na pewno nie kościelna komisja majątkowa ani ojciec imperator :D To nie w ich stylu. Oni wolą zbiórki niezgodne z prawem albo przekręcanie kasy (zbiórka na Stocznie Gdańską) nie mówiąc już o rozpoczynającej się właśnie sprawie przekrętów z gruntami.
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 19:54   

Dokładnie - jak ktoś nie chce dawać to niech nie daje. Przymusu nie ma. Ja akurat popieram ideę WOŚP ale każdy ma swój rozum. Jeden da na tacę, drugi na WOŚP, a trzeci na jedno i drugie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-01-08, 20:01   

Pomijając fakt różnych giełdowych inwestycji WOŚP(btw. wrzucając do puszki nie wiedziałem, że pan Jerzy z rodziną oprócz pieniędzy jakie zarabiają na tym przedsięwzięciu również realizują się jako maklerzy giełdowi tracąc pieniądze wszystkich wspierających. :twisted: ).

Sam chyba korzystałem ze sprzętu zakupionego przez WOŚP xx lat temu, fajnie że on jest, ale jedno zasadnicze pytanie, czy ktokolwiek z Was zdaje sobie sprawę jaki % budżetu NFZ stanowi cały roczny dochód WOŚP?

Odnoszę jeszcze wrażenie, że co roku organizuje się fajnie oprawioną akcję wykorzystując zaangażowanie tysięcy wspaniałych ludzi, ale niestety ma ona na celu jednak tylko to byśmy z uśmiechem i wręcz poczuciem spełnionego obowiązku pomagania innym dorzucili się po raz kolejny do systemu.
Ciśnie mi się na usta stwierdzenie, że ten sprzęt, szkolenia z pierwszej pomocy i cała reszta należy się nam jak psu buda. Dlatego, że państwo zabiera niemal wszystkim grube pieniądze ponoć na leczenie. Finalnie w momencie poważnej choroby i tak nie możemy liczyć na porządną opiekę medyczną za którą de facto zapłaciliśmy. Bynajmniej jest to przejaw jakieś roszczeniowego nastawienia do świata, a zwrócenie uwagi na sytuację w której się znaleźliśmy.

Gregg Sparrow napisał/a:
...nigdy nie bedziesz korzystał ze sprzętu WOŚP.

Warto pamiętać, że to nasz sprzęt, a nie WOŚP, bo pieniądze ma od nas, sam ich nie 'produkuje'. Mała subtelność o której wg. mnie warto pamiętać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 20:14   

Sylwester napisał/a:
Dlatego, że państwo zabiera niemal wszystkim grube pieniądze ponoć na leczenie.
Ile tych grubych pieniędzy zabrało ci już państwo?
Sylwester napisał/a:
pan Jerzy z rodziną oprócz pieniędzy jakie zarabiają na tym przedsięwzięciu również realizują się jako maklerzy giełdowi tracąc pieniądze wszystkich wspierających
Może rozwiniesz to o zarabianiu przez Owsiaka i jego rodzinie na akcji?
Jeśli chodzi o giełdę, to po prostu chyba WOŚP tak jak wielu Polaków uległo czarowi funduszy inwestycyjnych i zaliczyli stratę (z tego co pamiętam to WOŚP wpłaca kasę ze zbiórki na lokaty do czasu zakupu sprzętu i pewnie kiedyś wybrano zamiast lokat fundusze, co okazało się błędem).
Sylwester napisał/a:
Ciśnie mi się na usta stwierdzenie, że ten sprzęt, szkolenia z pierwszej pomocy i cała reszta należy się nam jak psu buda.
Oczywiście - wszystko wszystkim się należy. Co wy macie z tą psią budą że ją wszędzie przywołujecie? Od kiedy szkolenia ci się należą? Na jakiej podstawie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-01-08, 20:41   

red napisał/a:
Ile tych grubych pieniędzy zabrało ci już państwo?

Rozumiem, że ty jesteś tym szczęśliwcem który nie płaci składek na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, a dla twoich pracowników są to w skali roku jakieś groszowe sprawy?
Jeżeli tak to powtórzę z mojego postu drukowanymi literami słowo: "niemal", ale czy tak jest?

red napisał/a:
Może rozwiniesz to o zarabianiu przez Owsiaka i jego rodzinie na akcji?
Jeśli chodzi o giełdę, to po prostu chyba WOŚP tak jak wielu Polaków uległo czarowi funduszy inwestycyjnych i zaliczyli stratę (z tego co pamiętam to WOŚP wpłaca kasę ze zbiórki na lokaty do czasu zakupu sprzętu i pewnie kiedyś wybrano zamiast lokat fundusze, co okazało się błędem).


Sekretem jest, że pani Owsiak w fundacji zarabia tyle tu cytat "ile dwa przeciętne wynagrodzenia miesięczne". Czyli około 7400 zł w skali miesiąca.

Ponadto w fundacji gdzieś wyżej znalazłem jeszcze kogoś o drugim członie nazwiska -Owsiak, w tym przypadku już nie będę doszukiwał się kwot. :wink:

Sam pan Owsiak jest producentem tv - nie pochwalił się swoim dochodem z tego tytułu, ale branża pisze o kwocie sięgającej ok 50 tys. zł.

To są tylko dochody bezpośrednio wynikające z WOŚP, a do tego dochodzą jeszcze firmy których właścicielami są państwo Owsiak i czerpią swoje dochody z współpracy z Orkiestrą. Jedna firma zajmuje się właśnie szkoleniami z zakresu pomocy medycznej. Jak myślisz kto jej zleca te szkolenia?


red napisał/a:
Oczywiście - wszystko wszystkim się należy. Co wy macie z tą psią budą że ją wszędzie przywołujecie? Od kiedy szkolenia ci się należą? Na jakiej podstawie?

Red, próbuję w sposób logiczny wytłumaczyć, że skoro ktoś za coś płaci to mu się to należy. W zamian oczywiście jedyne na co mogę liczyć to stwierdzenie, że roszczę sobie prawa do co najmniej lotu w kosmos za cudze pieniądze. Jeżeli państwo nie pobierało by tych pieniędzy nie widziałbym żadnego problemu i nie zwracałbym uwagi na chory system.


Nie wiem co "my" wszyscy mamy z tą budą, ale ja jeszcze jestem w jednej osobie, nie nastąpiła jakaś duplikacja mnie ani kont na forum, więc uznam liczbę mnogą za pomyłkę :P

Co do szkoleń z pierwszej pomocy to bodaj znajduje się to w programie Przysposobienia Obronnego w szkołach ponadgimnazjalnych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 21:22   

Sylwester napisał/a:
Sam pan Owsiak jest producentem tv - nie pochwalił się swoim dochodem z tego tytułu, ale branża pisze o kwocie sięgającej ok 50 tys. zł.
Widzisz - stosujesz manipulację, bo podajesz górną kwotę. Branża mówi o stawkach 8 do nawet 50 tys, ale ty widzisz tylko to 50.
Cytat:
Przy szacowaniu jego zarobków można się opierać na danych dotyczących gaży producentów TV. Najwyższe sięgają 9 tys. zł. Nie brak też producentów zarabiających po 3 tys. zł. Te dane dotyczą jednak zatrudnionych na etacie. Z kolei producenci pracujący przy konkretnym zleceniu mogą zarobić od 8 do nawet 50 tys. zł za projekt. Tak podaje firma TMP Worldwide.

Sylwester napisał/a:
Sekretem jest, że pani Owsiak w fundacji zarabia tyle tu cytat "ile dwa przeciętne wynagrodzenia miesięczne". Czyli około 7400 zł w skali miesiąca.
Brutto. Netto to coś ok. 5 tys zł - pewnie powinna robić za 1500 zł.
Sylwester napisał/a:
Nie wiem co "my" wszyscy mamy z tą budą, ale ja jeszcze jestem w jednej osobie,
Twój brat pisał niedawno, że członkom WSM należą się miejsca parkingowe jak psu buda.
Ja szkolenie jakieś tam miałem na PO. Ale nie ukrywam, że chętnie bym odświeżył swoją wiedzę na ten temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
monikzy 
Przyjeżdża na zakupy
monikzy



Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 272
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-01-08, 21:32   

A co byś chciał Sylwester aby Owsiak był pustelnikiem? obdartusem? Popatrz na naszych polityków, jakie noszą ubrania, jakie mają telefony, już o księdzach nie wspomnę itd.
Owsiak musi przecież coś zarabiać. Wydaje mi się że robi dużo dobrego. Sprzęt jest widoczny. Każdy wg własnego uznania przekazuje pieniądze. Najlepiej i najłatwiej jest krytykować. Gorzej ruszyć swoje 4 litery i zrobić coś dobrego. On przynajmniej coś robi.
_________________
“The person, be it gentleman or lady, who has not pleasure in a good novel, must be intolerably stupid.” - Jane Austen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW