R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Inwestycje gwarantowane 45% rocznie
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-27, 22:52   Inwestycje gwarantowane 45% rocznie

Witam

Spotkałem się ostatnio z firmą Inwestycyjno Oddłużeniową Legnica, która oferuje m.in.
inwestycje przy stopie zwrotu 45% (1 roczna umowa). Mają swoje siedziby m.in. we Wrocławiu.

http://www.legnica.centrumio.pl/

Czy ktoś z was spotkał się z tego typu firmami i może się wypowiedzieć na ten temat?

Może ktoś z was współpracuje z tą firmą?



Cytat:


Inwestycje
Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe sp. z o.o. oferuje inwestycje 1, 2, 3, 4, 5 letnie z gwarantowaną i zapisaną w umowie stałą stopą zwrotu .

Minimalny wkład na inwestycje wynosi tylko 500 złotych !

Przy inwestycji jednorocznej
stopa zwrotu w skali roku wynosi 45% .
Przy inwestycji dwuletniej stopa zwrotu w skali roku wynosi 60% .
Przy inwestycji trzyletniej stopa zwrotu w skali roku wynosi 75% .
Przy inwestycji czteroletniej stopa zwrotu w skali roku wynosi 90% .
Przy inwestycji pięcioletniej stopa zwrotu w skali roku wynosi 100% .
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2012-01-28, 07:27   

Dlaczego nie chce mi się w to wierzć?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 09:18   

"Po zakończeniu umowy zwrot całości kapitału"

jak na piramide (bo na nic innego to nie wygląda) to i tak niezwykla deklaracja
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2012-01-28, 10:01   Re: Inwestycje gwarantowane 45% rocznie

Mateusz napisał/a:
Witam

Spotkałem się ostatnio z firmą Inwestycyjno Oddłużeniową Legnica, która oferuje m.in.
inwestycje przy stopie zwrotu 45% (1 roczna umowa). (...)


A ze mną skontaktował się ostatnio jakiś Afrykanin, niby urzędas z Hiszpanii i spytał, czy nie zechciałbym zainwestować jego € 2,5 mln przy czym odpala mi pewne € 100.000 nieważne, czy biznes przyniesie zysk, czy stratę. Chcesz numer do niego? :smile:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 10:35   

Czytałem opinie na innych forach i ludzie pozytywnie się wypowiadali o tej firmie(tzn. klienci)

http://www.hyipforum.pl/p...i-miesiaca/405/

Firma ponoć inwestuje pieniądze w pożyczki.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2012-01-28, 11:13   

.
Mateusz napisał/a:

Czytałem opinie na innych forach i ludzie pozytywnie się wypowiadali o tej firmie(tzn. klienci)


Na ich stronie widzę coś takiego :
Przy inwestycji np. 500 zł na 5 lat inwestor otrzymuje dzięki zastosowaniu procentu składanego , po potrąceniu podatku, 13 055 zł zysku .

Czyli jak powyciągam kasę z lokat,obligacji,funduszy z giełdy i innych tego typu ... "dupereli" i wpłacę im 500 000 zł - to po 5 latach , już po potrąceniu podatku , będę miał .... no no sporo tych zer - chyba sie skuszę


A tak na poważnie - czytając ich stronę odnosi się wrażenia iż jest to prężna firma z tradycjami.
Tak naprawdę to 11.08.2011 podpisali umowę franczyzową i zostali autoryzowanym partnerem Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego ze Stargardu Szczecińskiego.
Biuro w Legnicy ruszyło 16.08.2011

O Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego ze Stargardu Szczecińskiego można poczytać już więcej - i dobrego i złego
Tu np. link z ostrzeżeniem Komisji Nadzoru Finansowego
http://www.knf.gov.pl/o_n...czne/index.html






.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2012-01-28, 15:31   

brzmi ja kran z ropą w ogródku ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2012-01-28, 16:29   

Mateusz - na jakiej podstawie prawnej działają? Jest to FIZ ? Wygląda, że to ta sama firma - zalecałbym ostrożność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 18:03   

majk-el napisał/a:
Mateusz - na jakiej podstawie prawnej działają? Jest to FIZ ? Wygląda, że to ta sama firma - zalecałbym ostrożność.


http://www.mmstargard.pl/...owiedz-adwokata

Tu jest odpowiedź adwokata firmy.

Znajomy przez CIO inwestuje od kilku miesięcy i wypłaty ma co miesiąc(odstetki) także temat mnie zaciekawił i postanowiłem wrzucić na forum, żeby ktoś się wypowiedział.

Brzmi ciekawie, może to plewy a może dobre ziarno?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-28, 19:46   

Mateusz napisał/a:
Znajomy przez CIO inwestuje od kilku miesięcy i wypłaty ma co miesiąc(odstetki) także temat mnie zaciekawił i postanowiłem wrzucić na forum, żeby ktoś się wypowiedział.


Wg mnie jak w każdej piramidzie - zarobią Ci który wchodzą w to na początku i wyjdą z biznesu przed "krachem". Na początku biznes jest zasilany regularnie przez nowy kapitał, odsetki wypłacane są regularnie. co będzie dalej?

Mateusz napisał/a:
Firma ponoć inwestuje pieniądze w pożyczki.


W jakie pożyczki? Raczej średnio legalne (jeśli wogóle)...

W zamieszczonym przez Ciebie linku jest link do KRS-u tej firmy, wynika z niego że wpis został dokonany 20.04.2011, co z kolei oznaczałoby, że pierwsi wpłacający jeszcze nie otrzymali zwrotu kapitału - a odsetki mogą być po prostu wypłacane z tego co sami wpłacili.

Jeśli dobrze pamiętam, to nawet autor największej piramidy finansowej naszych czasów, odsiadujący obecnie wyrok 150lat więzienia Bernard Madoff, nie obiecywał takiego poziomu zysków...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2012-01-28, 22:44   

.
ourson napisał/a:


Jeśli dobrze pamiętam, to nawet autor największej piramidy finansowej naszych czasów, odsiadujący obecnie wyrok 150lat więzienia Bernard Madoff, nie obiecywał takiego poziomu zysków...


A ciekawe kto z Was pamięta Grobelnego i jego Bezpieczną Kasę Oszczędności ?
Rocznie dawał 250 % a za lokaty2 letnie miało być 300 %

http://pl.wikipedia.org/w...4%99dno%C5%9Bci

Nabrało się kilkanaście tysięcy ludzi ale to były inne czasy i inne pieniądze ....


.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-29, 15:47   

starszy pan napisał/a:
.
ourson napisał/a:


Jeśli dobrze pamiętam, to nawet autor największej piramidy finansowej naszych czasów, odsiadujący obecnie wyrok 150lat więzienia Bernard Madoff, nie obiecywał takiego poziomu zysków...


A ciekawe kto z Was pamięta Grobelnego i jego Bezpieczną Kasę Oszczędności ?
Rocznie dawał 250 % a za lokaty2 letnie miało być 300 %

http://pl.wikipedia.org/w...4%99dno%C5%9Bci

Nabrało się kilkanaście tysięcy ludzi ale to były inne czasy i inne pieniądze ....

.



10-15% miesięcznie to może być rzeczywiście dużo, ale doświadczeni ludzie co grają na forexie zarabiają niekiedy po 20-30% miesięcznie.

W każdym razie dowiedziałem się że CIO inwestuje powierzone środki w pożyczenie pieniędzy firmom głównie w branży spożywczej, gdzie pieniądze są przez nich kilka razy obracane na zakup towaru.

Jak się z nimi spotkam to napiszę coś więcej. Jestem ogólnie ciekaw na jakich warunkach jest podpisywana umowa. Aczkolwiek weksel i tak nie robi na nikim wrażenia, bo jak wiadomo zakres ściągalności długu jest ograniczony to kapitału firmy.

Na korzyść CIO można powiedzieć że kapitał spółi z.o.o wynosi 1 000 000,00
i są sponsorem jakiejś drużyny.(promocja)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2012-01-29, 19:50   

O ile mi wiadomo działalność polegająca na przyjmowaniu lokat a następnie pożyczaniu tych środków jest licencjonowana - nazywa się to licencja bankowa. Tyle w tym temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-20, 22:30   

No to zobaczymy jak sytuacja się rozwinie :grin:

wprost.pl napisał/a:
Prokurator: środki zapobiegawcze wobec prezesa parabanku

Poręczenie w wysokości 500 tys. zł, zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny i zakaz gromadzenia środków pieniężnych zastosowała w środę prokuratura wobec prezesa parabanku ze Stargardu Szczecińskiego, podejrzanego m.in. o prowadzenie działalności bez zezwolenia.
Robert O., prezes Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego ze Stargardu Szczecińskiego usłyszał we wtorek zarzuty, które dotyczą prowadzenia działalności bankowej bez posiadania odpowiedniego zezwolenia oraz przedstawienia przez niego nieprawdziwych informacji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie Robert O. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Podejrzany został zatrzymany przez szczecińskie CBŚ w poniedziałek. O. prowadził działalność gospodarczą także w innych spółkach zajmujących się branżą spożywczą.

Dotychczas do szczecińskiej prokuratury nie zgłosiły się osoby pokrzywdzone działalnością Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowego. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Toruniu w październiku 2011 r. Robert O. został prawomocnie skazany za przestępstwa polegające na wyłudzeniu i usiłowaniu wyłudzenia kredytów na szkodę różnych banków.

Komisja Nadzoru Finansowego złożyła doniesienie na Centrum Inwestycyjno-Oddłużeniowe ze Stargardu Szczecińskiego pod koniec 2011 r. Trafiło ono do prokuratury w Stargardzie Szczecińskim, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. W styczniu br. przejęła je szczecińska prokuratura okręgowa.

Za prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia grozi kara więzienia do lat 3 i do 5 mln zł grzywny.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-15, 11:12   

Kwestia w tym, że zarzucili mu prowadzenie działalności bankowej bez zezwolenia, a nie system ponzi. Z tego co mówili, to inwestowali kasę w branżę spożywczą. Mam znajomych co mnie na ten temat mocno namawiali ale fakt że prezes był wcześniej karany niczego dobrego nie wróży.

Dziwi mnie sam fakt, że w Polsce osoby karane mogą zajmować się firmami finansowymi. Pomimo tego że w Kodeksie Karnym jest stosowny artykuł o zakazie prowadzenia działalności zawodowej.

Gdzieś miałem informację że Plichta zarejestrował spółkę AG w bardzo krótkim czasie, z kolei praktyka dowodzi że trwa to czasem kilka tygodni czy nawet miesiacami.

Ale to już tylko dowód na to, że mając układy polityczne można prowadzić biznes na skale krajową o charakterze finansowym.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW