R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co myślicie o kurierach w Polsce!!!!
Autor Wiadomość
wwwsklepakordpl 
Dojeżdża PKSem
Sklep Muzyczny AKORD



Pomógł: 5 razy
Wiek: 24
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 173
Skąd: Łubnice woj. łódzkie
  Wysłany: 2011-07-07, 22:00   Co myślicie o kurierach w Polsce!!!!

Naszym zdaniem obecnie najlepszy kurier to GLS. Wiadomo do każdego się można przyczepić i żaden przewoźnik nie ma 100% skuteczności w dostarczaniu paczek na drugi dzień roboczy, ale naszym zdanie GLS ma tą skuteczność w 90-95%. Oczywiście zawsze mogą zdarzyć się sytuacje losowe w tej branży, ale GLS ma ich zdecydowanie najmniej. Ceny przesyłek również mają przyzwoite (jak się wywalczy dobre warunki) oraz kontakt z poszczególnymi oddziałami w sprawie jakichkolwiek reklamacji jest na wysokim poziomie (8/10).
Najgorszą ocenę w tym rankingu, naszym zdaniem, ma firma Kolporter. Rok temu wysyłaliśmy przez ponad miesiąc przesyłki tą firmą, wówczas co trzeci telefon który odbieraliśmy był w sprawie spóźnionych paczek. Około 60% przesyłek docierała na drugi dzień roboczy, a nieraz nawet się zdarzało, iż po 4 dniach jeszcze paczki nie było. Ceny przesyłek Kolporter ma dosyć atrakcyjne, ale niestety nie warto oszczędzać paru groszy, aby mieć potem taką nerwówkę z przesyłkami. Jeśli ktoś będzie usiłował się dodzwonić do oddziału Kolportera i uda mu się to zrobić za pierwszym razem to gratulacje, w naszym przypadku jest to rzadkość.
Ostatnio mieliśmy niemiłą niespodziane z firmą Siódemka (od miesiąca jesteśmy obsługiwani przez oddział w Opolu, wcześniej był to oddział taki jak w Wieluniu czyli Sieradz), a mianowicie zamawiając gitary od jednego z naszych dostawców, jedna sztuka była uszkodzona. Zdjęcia przesyłam w załączniku, po tych zdjęciach można sobie łatwo wyobrazić jaka to musiała być siła. A może nie była aż tak duża bo uszkodziła jedną gitarę (w kartonie zbiorczy były obok siebie trzy gitary).
Korzystamy nieraz jeszcze z usług DPD, Opek, DHL, UPS i z nimi nie jest najgorzej ale są zdecydowanie bardziej się cenią.

DSCN5373.JPG
Plik ściągnięto 251 raz(y) 72,95 KB

DSCN5369.JPG
Plik ściągnięto 211 raz(y) 80,65 KB

_________________
www.sklepakord.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-07, 22:14   

my korzystamy z DPD, nie wiem jak teraz, ale kiedyś złożyli ofertę korzystniejszą niż GLS. Jesteśmy zadowoleni.

Zdecydowanie źle kojarzę Siódemkę - i to zarówno tutaj w Wieluniu jak i w kilku miejscach w kraju.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Robert.W 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 83
Skąd: Ryś\Wrocław
Wysłany: 2011-07-08, 11:39   

A ja z kolei polecam siódemkę - zawsze bezproblemowo. Nie polecam Pekaes przesyłki idą długo nawet tydzień. Z UPS bywało różnie - panowie nie chcieli zabrać przesyłki ponieważ w regulaminie jest napisane że paczka ma być związana taśma brązową a nie biała itp. :) Co do uszkodzonej gitary jeśli zauważyliście uszkodzoną paczkę to nie mogliście jej zareklamować?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maxo 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 139
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-07-08, 12:11   

Polecam: UPS - nigdy nie było problemów z odbiorem paczek, w usłudze Standard 95% dochodzi w ciągu 24h.

Nie polecam: K-EX - Zdarzało się, że przesyłki szły nawet tydzień, niektórych nie można było zlokalizować w systemie trackingowym mimo wpisania prawidłowego ich numeru, a raz na sortowni coś pomieszali i zamienili etykiety adresowe na paczkach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2011-07-08, 12:24   

To niech jakaś firma podzieli się numerem i możemy powspółpracować ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wwwsklepakordpl 
Dojeżdża PKSem
Sklep Muzyczny AKORD



Pomógł: 5 razy
Wiek: 24
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 173
Skąd: Łubnice woj. łódzkie
Wysłany: 2011-07-08, 13:17   

Robert.W napisał/a:
Co do uszkodzonej gitary jeśli zauważyliście uszkodzoną paczkę to nie mogliście jej zareklamować?

Jak przyjeżdża dostawa (w tym przypadku były to 3 kartony) to nie ma czasu aby sprawdzać towar (kilkanaście pozycji) przy kurierze. Jedną gitarę sprawdza się kilka minut ponieważ trzeba ją rozpakować i dokładnie sprawdzić, czy nie jest uszkodzona i czy jest to odpowiedni model (dostawcy też potrafią się mylić:). Kurierzy o tym wiedzą i mają obowiązek wciągu 7 dni spisać protokół szkody. Oczywiście gitara została reklamowane, tego samego dnia zadzwoniliśmy do kuriera aby do nas przyjechał spisać protokół.
_________________
www.sklepakord.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-07-08, 13:34   

Nie polecam K-ex, paczka strasznie długo idzie bo jest centrala na nasz region w Kaliszu a nie jak u większości w Częstochowie. Jakby nie to że mam numer bezpośredni do kuriera dostawałbym co najmniej po 2 dniach na wieczór. Polecam za to www.Kurjerzy.pl czyli dhl, ups wyliczonko w zależności od gabarytów i ciężaru, możliwość podpisania umowy itd. przelew 15 minut, list przewozowy do wydruku i faktura od zaraz i tylko oczekiwanie na kuriera; 3 razy wysyłałem pokaźne paczki w formie standard i dochodziły następnego dnia do klienta. :o
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wwwsklepakordpl 
Dojeżdża PKSem
Sklep Muzyczny AKORD



Pomógł: 5 razy
Wiek: 24
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 173
Skąd: Łubnice woj. łódzkie
Wysłany: 2011-07-08, 16:11   

Właśnie dziś był u nas przedstawiciel UPS i chyba udało mu się nas "zbajerować" i na 95% przechodzimy wkrótce do nich. Stawki podobne jak w GLS ale z tego co mówił mają lepszy system do sprzedaży internetowej. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce jak się zdecydujemy.
_________________
www.sklepakord.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-07-05, 23:39   

Ja miałam doczynienia z dwoma firmami. Pozytywnie w obu przypadkach. Wysyłki przez Siódemkę, odbiór przez UPS. Bezproblemowo.
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gagatek 
Przejeżdżał przez Wieluń
:) :) :) :)



Wiek: 33
Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 74
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-07-14, 17:47   

Ja korzystałam z pewnej firmy kurierskiej, nie pamiętam nazwy, To paczka z Anglii szła 6dni. Potem z OPEK-Najpierw 4dni czekania, aż zabrali z domu paczkę, a od zabrania Na miejsce do POLSKI dotarła po 11dniach-tyle, że tanio. Następnym razem OPEK nie dotarł przez tydzień po paczkę, skorzystałam z UPS-Cena korzystna, dotarła na miejsce w 3dni. Jestem zadowolona z UPS :-)
_________________
Życie mamy tylko jedno...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2012-07-14, 18:57   

K-EX najgorsza z możliwych.
Reszta różnie ale pozytywnie.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-08-26, 10:52   

Siódemka - cyt. "ich kurierzy dochodzą szybciej niż paczki"

http://mistrzowie.org/458664/Kurierzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tehsil 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-09-14, 11:07   

Ja natomiast mam złe doświadczenia z DHL więc z nich już nie korzystam.
_________________
Szukającym ciekawego kursu zawodowego polecam:
http://www.kursy-wielun.pl/kursy.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-12-13, 09:41   

Czy ktoś z Was korzysta może z usług Siódemki teraz w Wieluniu (mam na myśli jakąś stałą umowę i regularne wysyłanie/odbieranie paczek)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-12-13, 10:20   

ourson napisał/a:
Czy ktoś z Was korzysta może z usług Siódemki teraz w Wieluniu (mam na myśli jakąś stałą umowę i regularne wysyłanie/odbieranie paczek)


Można tak powiedzieć, wysyłam paczkę średnio co dwa dni Siódemką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW