R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupowanie przez e bay
Autor Wiadomość
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 19:45   Kupowanie przez e bay

Witam. Od pewnego czasu zaobserwowałem wiele ciekawych przedmiotów na tej stronie i postanowiłem zacząć zakupy. Jest to dla mnie czarna magia.. jeśli ktoś pomoże byłbym wdzięczny.. Mam już konto.. Ale nie wiem co dalej.. Te całe paypal i tak dalej.. też trzeba zakładać konto jeszcze jakieś karty.. o co w tym chodzi..? A jeśli np wybiorę zwykły przelew to czy zmieni mi walutę automatycznie jeśli kupię przedmiot za który powinienem zapłacić w Dolarach np?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-03-27, 19:52   

Robisz konto na paypalu. Wplacasz kase do do nich w zlotowkach na specjalne konto. Robisz przelew na dana aukcje w ebayu, jesli dobrze pamietam te serwisy sa polaczone, paypal ci przeliczy wedlug jego kursow ktore udostepnia dla uzytkownikow. Tyle.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 19:55   

Phoenix, miałam podobny problem. Zajrzyj tutaj, koledzy pomogli ---> http://wielun.biz/viewtop...&highlight=ebay :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 21:12   

Ok. Bo tam jest ze muszę mieć jakąś karte i przez nią tak jakby płacić. W sensie Pay pal tego wymaga. Ja mam kartę jedynie taką do bankomatu z ING, więc nie wiem dokładnie. Da się to powiązać jakoś, czy po prostu wysyłam kasę na paypal i tam się pojawia po jakimś czasie? Masakra to wszystko.. może dlatego że 1 raz.. ehh ale na allegro się nie doczekam niestety ;(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 21:26   

Phoenix, w PayPal mozesz albo powiązać kartę z kontem PayPal i wtedy nie potrzebujesz wpłacać. Albo mozesz zrobić przelew zasilając konto w PayPal i płacić tymi środkami.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 21:38   

A każdą kartę z banku da się powiązać? Dzięki za pomoc ludziska! :) Może nie taki diabeł straszny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 21:49   

kazdą którą mozesz płacić w internecie (no pewnie są jacyś wystawcy których nie obsługuje PayPal, ale ING ma chyba tylk VISA i MasterCard, więc nie ma problemu)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 21:57   

Ale ja nie mam takiej karty. Mam tylko taką do bankomatu.. więc?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 22:03   

Nie jestem pewien, ale taką kartą mozna chyba płacić w sklepie i w internecie. Mozliwe ze masz ustawione limity transakcji bezgotówkowych. Oczywiście taką kartą mozesz płacić za zakupy tylko do wysokości salda na rachunku.
Ale o typ karty musisz w banku dopytać - choć jak pisałem , nie wydaje mi się, zeby ING miało karty "tylko do bankomatu".
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2012-03-27, 22:09   

Potwierdzam ja mam mastercarda od nich i place wszedzie. Znajomy ma w Mbanku i po prostu puszcza elektroniczny przelew na rachunek paypala.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 22:16   

To wydaje mi się że za dużo zachodu.. bo oni w banku też pewnie jakąś kase wezma za wydanie takiej karty.. jeszcze sie dopytam. A ja nie płacę kartą. Potrzebny mi rzadki obiektyw i to będzie raczej jednorazowe.. ;) Dziękuję za pomoc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zbigie 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 132
Piwa: 17/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-03-27, 22:45   

Phoenix nie musisz chodzić do ING, ING też działa na forum :D Zwykłą kartą do bankomatu też możesz zapłacić w necie, podobnie jak w sklepach do czego Cię zachęcam, bo normalnie płacisz 7 zł za kartę bankomatową miesięcznie, jeśli natomiast w danym miesiącu zapłacisz w sklepach, na stacjach benzynowych itp. czyli generalnie bezgotowkowo na sumę 100 zl to nie pobierzemy ci tych 7 zł. Jeśli chodzi o płatności w necie to nie znam się na Pay palu ale naszą kartą tą co masz możesz płacić w necie, musisz tylko ustawić sobie limit na transakcje na odległość (w IBOL-u wchodzisz w zakładkę karty, zmiana limitów transakcyjnych i wprowadzasz jakiś limit dla transkcji na odległość). Poza tym jak będziesz podawał nr karty to pewnie zażądają kodu cvv - to są trzy ostatnie cyfry na odwrocie karty (na pasku gdzie się podpisujesz). Ja osobiście natomiast do płatności polecam wszystkim, którzy robią zakupy w necie przedpłaconą kartę wirtualną Visa (http://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/karty-przedplacone/karta-wirtualna-ing-visa#tab=1). Jest to jak nazwa wskazuje karta, którą zakładasz przez internet, nie dostajesz żadnego plastiku ani pinu a jedynie sms-em niezbędny do transakcji w necie kod CVV. Przelewem wewnętrznym wrzucasz sobie na tą kartę kwotę jaką mają ci ściągnąć i nie masz żadnego ryzyka, że ktoś dokona przez przypadek kolejnej transakcji. Wydanie tej karty kosztuje jednorazowo 20 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Phoenix 
Ma stragan na targu



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 525
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-03-28, 10:01   

Dzięki ;) Będę kombinował
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW